Rugsėjo 26-28 dienomis Vilniaus kolegijos fakultetuose vyko įvairūs renginiai, skirti Europos kalbų dienai. Europos Tarybos iniciatyva rugsėjo 26-oji švenčiama kasmet nuo 2001-ųjų metų. Šia švente siekiama atkreipti dėmesį į Europos kalbų ir kultūrų įvairovę, ją skatinti, stiprinti ir paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų.

Rugsėjo 26-ąją Vilniaus kolegijos studentai, susirinkę į Ekonomikos fakultetą, susirungė žiniomis apie užsienio kalbas ir savo gimtąją kalbą jau tradicine tapusioje viktorinoje. Šventinį renginį pradėjo ir sveikinimo žodį dalyviams tarė EKF dekanė dr. Aušra Liučvaitienė, o Užsienio kalbų centro kalbininkų vardu visus su kalbų ir kultūrų švente sveikino Užsienio kalbų centro vedėja Jūratė Patackaitė.

Europos kalbų dieną savo išmanymą apie kalbas susibūrę komandomis po 4-5 demonstravo daugiau nei 50 studentų. 1-osios vietos nugalėtoja tapo jungtinė ATF ir EKF komanda: Rugilė Abukauskaitė, Emilija Bareckaitė Karolis Vasiliauskas ir Deimantas Šantrukovas. 2-oji vieta susumavus rezultatus atiteko studentų komandai iš EIF: Ailandui Eidintui, Lukui Buitkui, Karoliui Beinorui ir Kiprui Krasauskui, o 3-ąja vieta po atkaklios „žinių kovos“ džiaugėsi EKF komandos nariai: Evelina Kuzmicka, Laurynas Skipitis, Tomas Milišauskas ir Tomas Matijaškoit. Nugalėtojų ir dalyvių laukė pažymėjimai bei atminimo dovanėlės.

Europos kalbų dienos ir Europos kultūros paveldo metų proga linkime išmokti naują užsienio kalbą, susipažinti su šios šalies kultūros paveldu, atkreipti dėmesį į Europos paveldo turtingumą ir įvairovę, taip pat atrasti iš naujo savo gimtosios kalbos grožį!

 

Užsienio kalbų centro informacija