Vokiečių kalba yra gimtoji daugiau nei 100-tui milijonui žmonių. Ji yra Vokietijos, Austrijos, Lichtenšteino, Šveicarijos, Liuksemburgo ir Belgijos valstybinė kalba, oficiali Europos Sąjungos darbo kalba. Tik Verslo vadybos fakulteto studentai turi galimybę jos mokytis kaip antrosios arba trečiosios užsienio kalbos. Jau antrus metus fakultete organizuojama vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“.

2018 m. spalio 19 d. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete vyko renginiai, skirti vokiečių kalbos dienai „Ö kaip vokiškai?“. Šiame fakultete, vieninteliame Vilniaus kolegijoje, studentai turi unikalią galimybę mokytis vokiečių kalbos kaip antrosios, o taip pat trečiosios užsienio kalbos, pasirinkę laisvai pasirenkamo dalyko „Vokiečių kalba ir kultūra“ kursą.

 Įstaigų administravimo studijų programos trečio kurso studentai drauge su vokiečių kalbos dėstytojomis Violeta Žemaitienė ir Jūratė Patackaitė kvietė visus norinčius į kūrybines vokiečių kalbos dirbtuves, parengtų darbų pristatymą ir viktorinas. Kūrybinėse vokiečių kalbos dirbtuvėse studentai ruošė pristatymus tema „Mein Alma Mater – Vilniaus kolegija, VVF!“. Nors vokiečių kalbos šie studentai mokosi tik antrą mėnesį, tačiau jau dabar parengė originalius, įdomius darbus ir juos pristatė vokiškai. Fakulteto prodekanė Aušra Turčinskaitė-Balčiūnienė, pasveikinusi vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ dalyvius, pasidžiaugė studentų aktyvumu ir kūrybingumu.

Viktorinos „Ö kaip vokiškai?“ metu, studentai demonstravo vokiečių kalbos gramatikos, žodyno ir vokiškai kalbančių šalių kultūros žinias. Prizai buvo įteikti aktyviausioms ir geriausiai pasirodžiusioms studentėms: pirmosios vietos nugalėtojoms – Elingai L. ir Karolinai Č. (VA16), antrosios vietos – Ernestai U. ir Ritai T. (VA16)  bei trečiosios vietos – Evelinai S. ir Aistei T. (VA16).

Šypsenos ir gera nuotaika šią dieną lydėjo ir studentus bet ir vokiečių kalbos dėstytojas Jūratę bei Violetą, o nuotraukos primins vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ fakultete akimirkas.

 

 

Užsienio kalbų centro informacija