Vilniaus kolegijoje Europos kalbų diena švenčiama jau nuo 2001 metų! Šiais metais Užsienio kalbų centro dėstytojai pasiūlė Kolegijos bendruomenei išbandyti anglų, vokiečių ir rusų kalbų žinias. Visi norintieji galėjo laikyti šių užsienio kalbų testus A1, A2, B1, B2 ir C1 lygiais ir turėjo galimybę pasikalbėti su kalbininkais įvairiomis temomis. Pagrindinis šios akcijos tikslas: suteikti progą pasitikrinti užsienio kalbos žinias ir gebėjimus studentams, dėstytojams ar darbuotojams, t. y. visiems ketinantiems dalyvauti ERSAMUS+ mainų programos konkurse. O taip pat remiantis Mokymosi visą gyvenimą strategija, formuoti supratimą, jog užsienio kalbų mokomės nuolat ir svarbu žinoti, kiek pasiekėme ir ko dar reikėtų išmokti.

Rugsėjo 26-ją užsienio kalbų žinias ir gebėjimą bendrauti anglų ir vokiečių kalbomis išbandė Verslo vadybos, Ekonomikos, Elektronikos, Sveikatos priežiūros ir Pedagogikos fakulteto studentai bei darbuotojai. Populiarumo ši akcija sulaukė tarp antro ir trečio kurso studentų, ERASMUS+ mainų programos studentų bei Kolegijos darbuotojų. Jiems bus įteikti Užsienio kalbų centro pažymėjimai, liudijantys rašymo ir kalbėjimo anglų ar vokiečių kalbomis lygį. Tokią akciją Užsienio kalbų centras, švenčiantis 5 metų gimtadienį 2019, organizuos kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį (registracija: ukc@viko.lt).

Be šio renginio Ekonomikos fakultete vyko Europos kalbų dienai skirtas vaizdo filmų konkursas. Išradingi ir kūrybingi pirmo kurso BN19, BA19 ir FI19 grupių studentai pateikė anglų kalbos dėstytojoms Jūratei ir Ingridai puikių ir įdomių filmų kalbų tema. Nepaprastai sunku buvo išrinkti pačius geriausius, todėl net 7 komandos (13 studentų) tapo nugalėtojais ir jiems bus įteiktos padėkos bei UKC prizai.

O Menų ir kūrybinių technologijų pirmo kurso Kultūrinės veiklos vadybos ir Įvaizdžio dizaino studijų programų studentai Kotryna, Rusnė, Ieva, Arijana, Eglė, Ugnė, Guoda ir Laurynas savanoriškai talkino Europos kalbų dienos renginiuose, kurie vyko Vilniaus Rotušėje ir Valstybės institucijų kalbų centre (VIKC). Vilniaus Rotušėje šią dieną buvo Protų kovų „Europos kalbų labirintas 2019“ finalas, kuriame varžėsi moksleivių komandos iš įvairių Lietuvos miestų: Šiaulių, Visagino, Alytaus, Utenos, Vilniaus, Kauno, Anykščių, Kretingos, Jurbarko, Garliavos, Daugų; o VIKC veikė Kalbų dirbtuvės, kurias kasmet rengia užsienio šalių ambasados. MTF studentai sulaukė pagyrų ir padėkų iš organizatorių už nuoširdų darbą ir naudingą pagalbą renginių metu, tad fakultetas ir UKC dėstytoja Halina, pasiūliusi šiuos atsakingus studentus, gali didžiuotis jų atstovavimu Fakultetui ir Kolegijai.

Užsienio kalbų centro informacija