Š. m. lapkričio 29 d. įvyko konferencija, kuri subūrė Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų kalbininkus bendram darbui ir diskusijai apie užsienio kalbos mokymo ir mokymosi ypatumus dirbant su skirtingų kultūrų studentais, kintančios aplinkos veiksnių įtaką aukštosios mokyklos kalbų dėstytojo veiklai ir daugiakalbystės kompetencijos ugdymui mokymosi visą gyvenimą kontekste. Konferencijos dalyvius sveikino Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė,  Lietuvos edukacinių tyrimų asociacijos Aukštojo mokslo ir profesinio mokymo tinklo vadovė prof. dr. Raimonda Brunevičiūtė, Prancūzų instituto direktorius ir Bendradarbiavimo ir kultūros patarėjas p. Pascal Sliwanski,  Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos viceprezidentė, Valstybės institucijų kalbų centro direktorė Audronė Auškelienė ir doc. dr. Silvija Rakutienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kalbų ir edukacijos katedros vedėja.

Pagrindinius pranešimus skaitė prof. dr. Latisha Mary iš Strasbūro universiteto Ugdymo ir mokymosi visą gyvenimą fakulteto (Prancūzija), prof. dr. Caterina Sugranyes iš Ramono Llullo universiteto Barselonoje (Ispanija), Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto direktorė, dr. Teresė Ringailienė ir kolegės iš VIVES taikomųjų mokslų universiteto  Nele Mestdagh, TASC projekto koordinatorė ir Els Callens, TASC projekto vykdančioji koordinatorė (Belgija).  Kalbininkai gilinosi į daugiakalbystės ir įvairiakalbystės reikšmių skirtumus, diskutavo apie jų naudą akademinei bendruomenei ir visuomenei, apie užsienio kalbų svarbą, plėtojant tarptautiškumą aukštajame moksle. Projekto TASC koordinatorės dalinosi tvaraus bendravimo priemonių kūrimo procesu ir numatomais rezultatais.

Konferencijos organizatoriai: Vilniaus kolegijos Užsienio kalbų centras, Pedagogikos fakultetas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakulteto Kalbų ir edukacijos katedra sulaukė pranešėjų ir dalyvių iš Bursos technikos universiteto (Turkija), Malagos universiteto (Ispanija), Mariboro svetingumo ir turizmo kolegijos  (Slovėnija) taip pat ir iš Lietuvos Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Utenos kolegijos ir Klaipėdos universiteto. Kadangi šiais metais Vilniaus kolegijos Užsienio kalbų centras švenčia 10-ies metų jubiliejų, ši konferencija buvo skirta ir šiai datai paminėti. O susirinkusiems į konferenciją ar ją stebėjusiems nuotoliu Centro dėstytojams: I. Galkauskienei, V. Žemaitienei, H. Klupšienei, V. Andriusevičienei, J. Helsvig., D. Belazarienei, M. Kiškytei, M. Ginaitytei, V. Končiui, emeritei J. Z. Merkienei vadovai, kolegos ir bendraminčiai linkėjo sėkmės ir energijos, o taip pat, kad kiekviena diena suteiktų naujų atradimų ir įkvėpimo darbui!