2025 m. birželio 12 d. Vilniaus kolegijos lektorės Beata Gervickaitė, Violeta Žemaitienė ir Jūratė Patackaitė dalyvavo seminare ir apskritojo stalo diskusijoje „Gimtosios ir svetimosios kalbos mokymas aukštojoje mokykloje: geroji praktika“, kuris vyko Utenos kolegijoje.

Renginyje tvyrojo konstruktyvi ir kartu jauki atmosfera, kurią papildė netikėti buvusių studijų draugių susitikimai, šiltas bendravimas bei atvira profesinių patirčių kaita. Dalyvavusios užsienio kalbų dėstytojos Jūratė Patackaitė, Dalia Stunžėnienė, Rasa Jodienė, Violeta Žemaitienė ir lituanistės Beata Gervickaitė, Vaida Steponėnienė, Ramutė Kavoliūnienė ir Žydra Kuprėnaitė nuoširdžiai dalijosi įžvalgomis apie šių dienų iššūkius, su kuriais susiduria tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų pedagogai aukštojo mokslo kontekste.

Pranešimai ir diskusijos atskleidė platų aktualijų spektrą: studentų motyvacijos trūkumą, nuolat kintančią kalbą, kultūrinius bei kartų skirtumus. Nors metodinių ir technologinių priemonių šiuo metu netrūksta, dėstytojams tenka nemažas iššūkis atsirinkti tinkamiausias, atsižvelgiant į turimą laiką, studentų poreikius ir mokymosi tikslus. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad nors taikoma vertinimo sistema atitinka aukštosios mokyklos reikalavimus, esant ribotam valandų skaičiui tampa sudėtinga visapusiškai įvertinti visas būtinas kalbines kompetencijas. Visos šios temos sulaukė didelio dėmesio ir paskatino aktyvias diskusijas.

Seminaro pabaigoje dėmesys buvo sutelktas į tolimesnes bendradarbiavimo galimybes. Aptartos bendrų mokslinių tyrimų kryptys, aktualios jose dirbantiems kalbų dėstytojams. Taip pat išsakytos idėjos dėl kalbinių renginių ateityje, svarstytos galimybės juos organizuoti pasitelkiant kalbų dėstytojus vienijančią Lietuvos kalbų pedagogų asociaciją, kaip bendradarbiavimo, profesinio tobulėjimo ir savirealizacijos platformą. Renginys ne tik suteikė vertingų profesinių įžvalgų, bet ir paskatino stiprinti ryšius tarp kalbų dėstytojų bendruomenės narių.